Kategorie:

Mata do akupunktury z poduszką gdzie najkorzystniej jest ją nabyć, by spełniała nasze wymagania.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Na samym wstępie należy wyjaśnić czym jest mata do akupresury z poduszką i jaka jest różnica między akupunkturą i akupresurą. Obie te techniki wywodzą się ze wspólnej idei, ale różnią się od siebie w dużym stopniu. Akupunktura to nakłuwanie miejsc wskazanych na plecach za pomocą igły. Szczególnie na początku jest ona bolesna i może powodować powstawanie krwiaków. Akupresura z kolei nie wymaga pomocy lekarza, ale jest ona często z nią porównywana. Nauczenie się punktów energetycznych z jakich korzystamy w momencie zabiegu nie jest dosyć łatwe.
Mata do akupunktury z poduszką jak ją stosować? Wiele z nas codziennie korzysta takiej maty przy prostych czynnościach np praca przy komputerze. Ale taka mata do akupresury z poduszką pozwala na masaż trudno widocznych miejsc na ciele. Poduszka stanowi znakomite podparcie kręgosłupa szyjnego i jest zawarta w komplecie. Mata do akupunktury z poduszką sesje na niej powinny odbywać się regularnie. Najlepiej jeśli używamy niej regularnie, i każda sesja trwa około 30 minut. Idealnie jest jeżeli jesteśmy w stanie wykorzystać – mata do akupresury z poduszką w codziennej czynności. Dążąc do pracy zabieramy ją ze sobą i siedzimy na niej przez większość etapu pracy. Mata do akupunktury z poduszką dla początkujących może stać się nie lada wyzwaniem, jednak z czasem przyzwyczaimy się do wypustek i będziemy mogli na niej pozostawać więcej czasu. Dlatego takie maty są wyprodukowane z wypustek plastikowych dla początkujących i kolców metalowych, które niestety są bardziej dokuczliwe dla zaawansowanych. Poduszkę możesz wykorzystać osobno do stymulacji zakończeń nerwowych na małym odcinku. By zdobyć ogólny efekt rozluźnienia, najlepiej zainwestować jednak w całą matę. Mata do akupunktury z poduszką używana często może wpływać na obniżenie bóli głowy, bóli stawów, i nawet skórki pomarańczowej. Dobrze sprawdza się w niwelowaniu stanów depresyjnych i konfrontacji z bezsennością. Tego modelu kuracja jest coraz bardziej rozpowszechniona zwłaszcza w USA, jednak u nas też coraz więcej kobiet z niej korzysta.

Mata do akupresury z poduszką jest zgrabna i umiemy zabrać ją w jakiekolwiek miejsce. Szybko się składa i wypełnia niewiele miejsca. Mata do akupunktury z poduszką jest często pokryta naturalną bawełną , a wypustki są antyalergiczne, wiec każdy może śmiało z niej korzystać na terapii powinniśmy mieć swoja prywatną matę, chociaż pokrowce są zdejmowane, dzięki czemu bez kłopotu możemy zadbać o higienę. Mata do akupresury z poduszką jak można zacząć ją stosować? Na wstępie winniśmy położyć się na niej w luźnym ubraniu. Regularne zwiększaj czas używania maty po przystosowywaniu się do niej. Na początku może być odczuwalny pewien dyskomfort. Szybko jednak zauważysz, po kilku sesjach dobre działanie maty na twój organizm. Warto ją wykorzystywać samemu lub pod okiem specjalisty.