Kategorie:

Jak urządzić gabinet fizjoterapeutyczny w dobrej cenie kupując polski stół do rehabilitacji

Avatar
Opublikowane przez kasia

Polski stół do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego być. Chory chce, by zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej luksusowy dlatego tak niezmiernie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być wybrany nie tylko pod kątem pacjenta, ale również by był funkcjonalny dla fizjoterapeuty, bo przecież on jest pracując na nim wiele czasu. Na naszym rynku dostępnych jest dużo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest zapewne najlepiej zaawansowanym urządzeniem oraz niestety najkosztowniejszym. Ale jest coraz częściej wybierany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na wykorzystywanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tu duża, gdyż jak rozumiemy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi lekko się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • ma specjalne urządzenie do popularnego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • wytrzymała konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • wygodny dla pacjenta
 • ustalana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości blatu. Jest ona bardzo istotna jeżeli chodzi o masaż i wykonywane zabiegi, a tym samym wpływa na odpowiedniejszą jakość terapii oraz umożliwia na błyskawiczny powrót do sprawności.

Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa określa będzie ja posiadał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć też regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie wymaga prądu i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, stanowi ona także dość przyjemna w stosowaniu. Czy ilość części jakie ma elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. Jednak to rehabilitant winien dokładnie sprecyzować zakres masaży prowadzonych w gabinecie i do tego dopasować właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy wyróżnić:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, wielkość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być bezpieczny oraz łatwy w poruszaniu. Są one raczej ciężkie dlatego wyposażone zostały w kółka, które poprawiają jego kierowanie. Oczywiście na moment masażu są one ograniczane, aby stół rehabilitacyjny nie obracał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą perfekcyjne dla niemowlęta, natomiast dla dorosłych są one za małe i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu korzystna to 100 cm natomiast dla kobiet starszych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć blisko 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie dużo większy. Wybierając doskonały stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, lecz przede wszystkim na komfort pracy masażystę i pacjenta.