Kategorie:

Czy rozumiesz jak stosować wałek do masażu lyapko, by już zobaczyć efekty?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Wałek lyapko bez niklu jest używany na mnóstwo sposobów i oddziałuje na wiele dziedzin naszego ciała. Wałek lyapko spełnia funkcję pobudzającą (czas użytkowania lyapko wałek do twarzy bez niklu to około 7 min) i relaksacyjną (czas użytkowania wałek lyapko to jakieś 15 min) Przecież można je także stosować zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, by osiągnąć korzystne skutki. Lyapko wałki używane są w gabinetach rehabilitacyjnych na początku zabiegu, aby przygotować organizm chorego, lub aby rozluźnić mięśnie po masażu czyli na zakończenie. Lyapko wałek do twarzy bez niklu są powszechnie używane do masaży dynamicznych. Wałek lyapko występuje w kilku rozmiarach, więc umiemy go wykorzystywać na dowolne miejsce na ciele. Do masażu twarzy idealnie sprawdzi się tu lyapko wałek do twarzy bez niklu, na duże części ciała jak uda czy brzuch możemy wykorzystać duży wałek lyapko bez niklu. Różnią się one nie tylko wielkością, lecz także rozstawem igieł. Jest to dość ważne w doborze odpowiedniego aplikatora dla chorego. Lyapko wałki są niezwykle przystępne w zastosowaniu i po sesji rehabilitacyjnej możemy z nich korzystać samemu.
Wałek do masażu lyapko jakie są korzyści jego stosowania:

  • rozluźnienie wielkich napięć mięśniowych;
  • zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie bólu głowy, karku;
  • przyspieszenie odbudowy tkanek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry

Lyapko wałek do twarzy bez niklu przeciwwskazania:

  • ciąża
  • zmiany dermatologiczne
  • podejrzenie raka
  • w momencie miesiączki

Wałek lyapko jakie mamy rozmiary oraz do których części ciała warto jest go stosować: Nieduży lyapko wałek do twarzy bez niklu – znakomicie nadaje się do twarzy, lecz także do miejsc ciężko dostępnych jak np staw skokowy. Szczególnie dobrze sprawdza się także na mniejszych pacjentach. Wałek do masażu lyapko średni. Tego rodzaju wałki posiadają najpotężniejsze skupisko igieł, dlatego ból w momencie masażu może być szczególnie wyraźny. Nadaje się doskonale do masaży twardych powierzchni jak łydki czy ramiona.

Wałek lyapko duży. Rozstaw kolców jest jest mniejszy aniżeli w średnim. Nadaje się na większe części ciała jak brzuch czy pośladki. Jego funkcjonowanie jest równie intensywne jak pozostałych. Ból przeżywany w czasie masażu jest jednak lżejszy aniżeli w średniego – wałek lyapko bez niklu.
Lyapko wałki które są odczucia podczas zabiegu?
Na samym początku istotniejsza część osób odczuwa kłucie, a osoby o niższym progu bólu dość nieprzyjemny ból, zwłaszcza w miejscach znaczniejszych zmian chorobowych. Z czasem czucie bólu robi się mniejsze, gdyż przyzwyczajamy się do masażu. Jest to moment, kiedy pierwsze, powierzchowne napięcia już ustąpiły i dochodzi do rozluźnienia napięć umiejscowionych nieco głębiej. Całkowita terapia trwa mniej więcej 2 tygodni i powinna być przeprowadzana regularnie. Szczególnie korzystnie działa na poziom skóry oraz nastawienie. Po tym okresie powinno zrobić się pauzę około tygodnia, aby później wrócić do masażu – lyapko wałek do twarzy bez niklu. Masaż jest niezwykle przydatny i cieszy się wielkim uznaniem wśród fizjoterapeutów.