Kategorie:

Jak wybrać stół do rehabilitacji aby dobrze się na nim wykonywało prace?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Żeby dobrać korzystne stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na dużo jego funkcji. Powinno się na nim pracować dobrze rehabilitantowi ale również chory winien czuć się komfortowo. Stół do masażu to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu. Wszak jego nabycie nie jest łatwe. Powinno się wziąć pod uwagę wiele parametrów jak wielkość, regulację również jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka naszego gabinetu, a nawet kliniki, dlatego powinno się wybrać wzór, jaki będzie się dobrze reprezentował się. Stół do rehabilitacji powinniśmy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i przenośne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien posiadać szereg udogodnień, aby prosto można było go spakować i przetransportować. Powinien posiadać pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w czasie transportu. Istotną korzyścią będzie jego waga im lżejszy tym lepszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się pośród fizjoterapeutów, jacy realizują masaże w domach klientów oraz często muszą go transportować. Wartość takiego stołu jest również mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić standardowo na trzy grupy

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna cechą, która posiadają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość dostosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na odpowiedniej dla nas wysokości nawet w ciągu masażu.

Stół do rehabilitacji powinien mieć odpowiednią liczbę segmentów. Modyfikacja ich ustawienia pozwala bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Lepsze przygotowanie chorego pozwala bowiem izolację danych obszarów ciała i doskonalenie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być też pokryty takim materiałem, żeby można było go prędko czyścić. Jeśli stół do masażu jest eksploatowany w gabinecie, a my jako gospodarze chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego lokum to naturalnie są one w wielu barwach. Pamiętajmy jednak, żeby wybrać kolor i obicie, które jest odporne. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wybrać w idealnym kolorze, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest również wysokość stołu, która winna być regulowana, nie tylko dla chorego ale przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim dużo godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to około 120 cm. Jest on wygodny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie sytuacja wygląda z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezastąpiony w czasie pracy rehabilitanta, dlatego warto przeznaczyć odrobinę czasu, żeby wyselekcjonować najkorzystniejszy dla nas.