Kategorie:

Wyselekcjonować właściwi stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji czy jest to dostępne zadanie?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Najbardziej potrzebnym meblem w pracy rehabilitanta jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii winien być funkcjonalny i komfortowy również dla pani masującej jak i tej przeprowadzającej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wybrać na co zwrócić uwagę?
Decydując się na stół stacjonarny do masażu powinno się skupiać się pewnym założeniu, jakie dla każdego z nas na 100% będzie inne. Jeżeli zabieg jest twoją pasją i będzie robiony niekiedy nie jest ci potrzebny drogi i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Ale jeżeli każdego dnia przyjmujesz na nim pacjentów musisz starannie przeanalizować jaki stół do fizjoterapii zakupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najtańsze będą stoły do masażu przenośne, które zawsze pozbawione są automatyki, ponieważ jest ona ciężka. Dlatego taki stół do fizjoterapii możemy nabyć już w wartości 2 tys, złotych. Powinien on zawierać pokrowiec do podnoszenia, sprawnie i natychmiast się składać. Jego waga jest również niezwykle lekka, dzięki czemu potrafi go każdy łatwo przenieść.

Stół do masażu stacjonarne to już inna kwestia. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Wybrane z nich są w pełni automatyczne – leżanka i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Drugie natomiast są pół automatyczne. Regulujemy je za pomocą siłowników, jakie znajdują się się na dole stołu. Najtańszą wersja będzie tu stół stacjonarny do masażu, jaki ma ustalaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał nabyć?
Mogą być one stworzone z drewna lub z aluminium. Aluminiowe stoły są troszkę lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły przenośne. Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim niepowtarzalny fason i prostota .Takie stoły doskonale sprawdzają się więc w postaci stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o właściwej wielkości to konieczny sprzęt każdego fizjoterapeuty. Działa przy nim przez wiele godzin i| by nie obciążać nadmiernie odcinka lędźwiowego na wysokość powinna być regulowana. Jest to obowiązkowe do zrobienia doskonale masażu. Szerokość materaca jest również czymś wyjątkowo istotnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości mniejszej niż 60 cm, ale jednocześnie za znacznie bardziej istotne i powszechne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeśli chodzio potrzeby pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele wygodniej niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy nóg liczy się funkcjonalność i dobry dostęp do normalnych części ciała. Uwagę warto więc zwrócić na obecność regulowanych segmentów pozwalających na ustawienie ciała klienta w perspektywie wygodnej zarówno dla niego, jak i dla fizjoterapeuty. Odpowiedni stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór prosty. Najlepiej zasięgnąć informacji w specjalistycznym markecie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej użyteczny.