Kategorie:

Komfortowy stół rehabilitacyjny z pilotem jak go dobrać, by się nam na nim dobrze działało w gabinecie.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Stół rehabilitacyjny z pilotem to zasadnicze wyposażenie gabinetów rehabilitacji, bez którego niełatwo jest rehabilitacje klienta. Na rynku dostępnych jest sporo modeli stołów, które służą do różnego sposobu rehabilitacji, a ich forma odpowiada rzeczywistym potrzebom, by odciążyć fizjoterapeutę w czasie wykonywania zabiegu. Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest zapewne najczęściej pomocnym stołem wśród rehabilitantów. Funkcja elektrycznej regulacji wysokości jest wskazana, jeżeli zazwyczaj podczas masaży musimy opuszczać i podnosić klienta. Nie potrzebujemy wtedy przerywać terapii tylko w przebiegu lekko regulować leżanką. Stół rehabilitacyjny z pilotem wspaniale sprawdzi się warunkach gdy z pomieszczenia korzysta, kilku specjalistów. Rozumiemy, iż każdy z nich ma osobiste zasady pracy i będzie mógł bezpośrednio dostosować wysokość do swoich potrzeb. Dla wygody specjalisty i klienta stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym jest zaopatrzony w elektryczną regulację wysokości w zakresie 41-105 cm. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath jest to stół jakości VIP, dzięki czemu obicie jest antybakteryjne jak również odporne na plamy. Posiada również zagłówki z poprawiającym jakość wycięciem na głowę i komfortowe podpórki na ręce. Jak wiemy stół rehabilitacyjny z pilotem jest dostępny w kilkunastu wersjach kolorystycznych. Materiał musi pasować kolorystycznie wnętrzu kliniki. Konstrukcja ramy na której wspiera się stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest niezmiernie solidna i jednocześnie może posiadać oryginalne odcienie. Malowana jest ona proszkowo, a wybór kolorów jest naprawdę duży. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową jest zaopatrzony w kąta przechylenia zagłówka od -70° do 40° oraz 2-częściowy zagłówek z podłokietnikami opuszczanymi względem ich centralnej części. Stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym może być również zaopatrzony w funkcje fotela. Przednia cześć stołu potrafi być poodnoszona pod katem 90 stopni. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath może być również zaopatrzony w elektryczna regulację centralnej części leżanki, którą potrafimy wznieść na wskazaną przez nas wysokość. Również stół rehabilitacyjny z pilotem może posiadać te dwie funkcje jednocześnie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości podstawowe wyposażenie:

  • opuszczane koła, dzięki tej funkcji stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową możemy przewozić w odpowiednie dla nas miejsce bez wyraźniejszego kłopotu
  • stół rehabilitacyjny z pilotem jest mocny i wytrzymały na duże obciążenia, dzięki czemu podczas przeprowadzenia terapii stół się nie ugina
  • stół rehabilitacyjny z pilotem bobath posiada podział leżanki na kilka części w współzależności od swoich potrzeb. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową powinien zawierać jak najwięcej łamań, dlatego tutaj korzystnie wziąć pod uwagę stół 5 lub 7-częściowy.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest w kilkunastu konfiguracjach i cenach. Dlatego wybierając dobry stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym powinniśmy zwrócić uwagę na preferencje fizjoterapeuty. Oczywiście należy wspomnieć im więcej funkcji tym suma niestety będzie ogromniejsza. Warto natomiast pomyśleć aby stół rehabilitacyjny z pilotem był najwyższej jakości, świadczy to również o własnym pomieszczeniu.