Kategorie:

Jak dobrać odpowiedni stół rehabilitacyjny sumer, tak żeby doskonale pasowały do naszej pracowni masażu?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Stół rehabilitacyjny sumer to główne wyposażenie każdego gabinetu do rehabilitacji. Nie zawsze każdy stół sumer będzie przydatny dla każdego masażysty. Jak dobrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, aby były dla nas najbardziej odpowiednie podczas pracy. Stoły sumer są wytwarzane przez polskiego producenta i znakomicie nadają się do prowadzenia na nich terapii manualnej. Powinniśmy wyróżnić ich kilka rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich istotna cechą jest szersza regulacji kąta pionizacji w przedziale 0-87 stopni. Ta funkcja jest nieodzowna przy regularnych ćwiczeniach, a sterowanie nią za pomocą pilota usprawnia masaż rehabilitanta. Stół stacjonarny sumer może być w kilkunastu kolorach. Posiadamy wielki wybór barw, dzięki czemu zawsze znajdziemy odpowiadający nam kolor, który pasuje do naszej kliniki. Wiemy jak jest to istotne dlatego stoły sumer mają naprawdę ogromną ilość odcieni tapicerki – nie tylko odcieni, lecz też obić od zwykłych do ekstra płatnych czyli VIP, które odznaczają się powłoką antybakteryjną, lecz też są odporne na zabrudzenia.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego główna cechę jest elektryczna regulacja ustawienia leżanki. Jest on jednym spośród bardziej nowoczesnych stołów. Wykorzystywany jest zasadniczo w prywatnych gabinetach do rehabilitacji, lecz także do kinezyterapii indywidualnej. Stoły elektryczne sumer mają regulację sprężynową zagłówka. Potrafimy nim sterować od -60 do 60 stopni. Zagłówek ma niezwykle solidną konstrukcję także jest wytrzymały na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer posiada antypoślizgowe koła, które gwarantują komfort pracy przy rehabilitacji.

Konstrukcja stołu jest stabilna nie ślizga się, co jest nadzwyczaj istotne przy pracy specjalisty. Stoły sumer mają solidną ramę malowaną proszkowo, tutaj także powinniśmy skorzystać z wyboru kolorów, aby cała konstrukcja pasowała do naszego gabinetu. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą mieć różne doposażenie za opłatą:

  • Stół sumer posiada zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – posiada zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie użycie w przypadku poprawienia komfortu chorego przebywającego na brzuchu. Pozwala on takie położenie pacjenta aby masaż górnej części pleców był jak najbardziej efektywny i przynosił choremu zadowolenie.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze specjalnym siłownikiem o większej wytrzymałości, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wybrać odpowiedni stół rehabilitacyjny sumer powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i wybrać, taki który będzie nam pod względem funkcjonalności najlepiej pasował. Stół sumer możemy nabyć już od kilkunastu tysięcy, ale z dodatkowym wyposażeniem cena może być wyraźnie większa. Nie zawsze opłaca się mieć wszelkie dostępne ekstra wyposażenia, ponieważ może się okazać, że z większość nie będziemy używać. Stoły elektryczne sumer są to przecież jedne z najkorzystniejszych stołów na rynku i cieszą się ogromną popularnością wśród fizjoterapeutów. Niektórzy postanowią nabyć stół elektryczny sumer, ponieważ jest on dla nich najodpowiedniejszy. Zakres pracy jest ogromniejszy, co umożliwia pracę. Innym rehabilitantomnatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne dodatkowe wyposażenie jest dla nich niepotrzebne po prostu za drogie. Musimy jako specjaliści wybrać odpowiednio aby stoły sumer, zadowoliły nasze oczekiwania w 100%.