Kategorie:

Jaki dobrać stół do bobatha, aby rehabilitacja nastolatków była robiona komfortowo i intensywnie.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Na samym początku należy stwierdzić czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Używana jest ona raczej u małych dzieci, ale może być również wykonywana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i polepszenie napięcia mięśniowego. Więc tak ważne jest by wyszukać dobry stół do bobath, który będzie spełniał wyznaczone przez nas kryteria.

Stoły do bobatha występują jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale obecnie wybierzmy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza kuracja będzie opierać się na dzieciach winniśmy zakupić stół do bobath szczególnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim robić zabieg. Wymiary leżanki są uniwersalne i mają 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z niemowlakami. Stół bobath ma zazwyczaj antypoślizgowe nóżki, które umożliwiają rehabilitantowi stabilność podczas masaży. Tego typu stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Są wyposażone w stalowe, mocne ramy, które są zazwyczaj malowane proszkowo. Jeśli idzie o tapicerkę możemy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może mieć kolor, taki który będzie pasował do naszego lokalu. Jest to dosyć znaczący aspekt naszego wystroju. Tapicerka musi posiadać pozwolenie UE. Obicia według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na standardową tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu premium, które są grubsze, a jakość pacjenta jest o wiele wyższy przy fizjoterapii. Charakteryzują się one przeważnie super powłoką przeciwbakteryjną, a wszelkie zanieczyszczenia są błyskawicznie z tego rodzaju materiału usuwane. Stół do bobatha możemy nabyć w jakiejkolwiek konfiguracji, lecz tutaj na pewno istotna będzie suma do zapłaty. Im wyższe wyposażenie tym właśnie opłata będzie większa.

Możemy też zakupić stół bobath elektrycznie sterowany, który na pewno będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, jaka jest kierowana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie pacjenta w czasie trwania masażu. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na pewno mniej stresujący. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 ma konstrukcję stalową, jaka daje wsparcie także możemy ją wybrać w kilku odcieniach. Tapicerka i jej kolor też dostępny jest w kilku alternatywach do wyboru od standardowego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Możliwość ta jest doskonała przy niewielkim lokalu i rozmaitych metodach masażu rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że zwykły stół bobath waży około 90 kg dlatego przenoszenie go może być uciążliwe, a złożenie go i postawienie w dogodnej pozycji, jest naprawdę wielkim walorem.

Stół do bobatha możemy też doposażyć:

  • możemy zamienić wielkość leżanki
  • dobrać kolor tapicerki i konstrukcji
  • zakupić pilota nożnego lub ręcznego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy rehabilitacji nie jest prosta, dlatego stół do bobatha winien mieć regulacje wysokości. dostać w hipermarketach elektronicznych w których jest chyba największy ich wybór. Dobierając właściwy dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z uwagami w necie jak jednocześnie z ocenami fizjoterapeutów. Jakość i wyposażenie stołu powinno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez wiele lat. Jeśli mamy wątpliwości powinno się zatelefonować do sklepu lub do niego pojechać, aby wypytać się o szczegóły.