Kategorie:

Gdzie najkorzystniej jest kupić kamień Gua Sha także jak się prezentuje?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie wykorzystywane zazwyczaj w technikach masażu oraz pielęgnacji cery. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W połączeniu oznacza to dosłownie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, stosowana do masażu twarzy, jest przeważnie wykonana z jadeitu lub jasnego kwarcu. Te naturalne minerały posiadają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co daje, że są idealne do używania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma różnorakie rozmiary, jakie są dostosowane do różnych obszarów twarzy oraz zawsze posiadają zaokrąglone krawędzie, aby nie uszkodzić wrażliwej skóry. Kamień Gua Sha przeprowadzany nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, zniwelowaniu opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do naprawy napięcia oraz wyglądu skóry. Dodatkowo, sporo ludzi uważa, że płytka Gua Sha do masażu twarzy posiada właściwości uspokajające także może zadziałać w redukcji strachu oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest przeważnie zwany również „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego dobre zastosowanie jest fundamentalne dla uzyskania oczekiwanych skutków pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak mądrze użyć kamień Gua Sha https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85:
1. Umyj twarz: Na początku należy odpowiednio oczyścić skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu albo innego delikatnego środka myjącego. Usunięcie wszystkich pozostałości makijażu i zanieczyszczeń pozwoli na właściwsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.


2. Nanieś preparat: Następnie na oczyszczoną skórę twarzy należy położyć krem albo inny ulubiony preparat do pielęgnacji cery. Preparat ten da dobrą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i umożliwi jej lepsze przemieszczanie się po skórze.
3. Wybierz właściwy kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wybierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, który pragniesz masować. Duże kamienie potrafią być stosowane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując proste pociągnięcia wzdłuż konturów twarzy oraz szyi. Unikaj zbyt szybkiego naciskania, aby uniknąć podrażnieniom twarzy. Możesz skupić się na obszarach, gdzie są zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powtórz ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez daną liczbę powtórzeń albo poprzez ustalony okres, zwykle około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po zakończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy winna być dokładnie oczyszczana wodą, potem osusz ją i przechowuj w chłodnym miejscu. Stałe stosowany kamień Gua Sha może pomóc w polepszeniu krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i polepszeniu jędrności oraz wyglądu twarzy.