Kategorie:

Trenażer do oddechu jak wybrać najkorzystniejszy dla nas?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Masz częste infekcje, przechodziłeś Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Niezbędny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspomaga w przywróceniu lub zachowaniu odpowiedniej sprawność oddechowej. Kiedyś mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany zwykle sportowcom. Absolutnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano wykonywać na nich indywidualne terapie oddechowe, dopasowane do spraw konkretnego pacjenta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla dziewczyn długo leżących;
  • dla sportowców zwłaszcza w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które działają głosem, jak np dziennikarze;
  • pacjenci po odbytych infekcjach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go stosować:

  • kobiety w czasie choroby oddechowej;
  • kobiety z pękniętym bębenkiem czy w czasie choroby ucha;
  • u pacjentów z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy rodzaje.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak i mechaniczny. Jak rozumiemy manualny jest o znacznie tańszy gdyż regulacja przepływu powietrza nie jest automatyczna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo zbudowane są one bardzo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma też 3 różne piłki w trzech barwach, które podkreślają przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej objętości powietrza. W czasie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Aczkolwiek w czasie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej rozwinięty trenażer do oddechu manualny może mieć regulacje przepływu powietrza. Ale wszystko tu uzależniony jest o typu który stanie przez nas wybrany. Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w stosowaniu. Jego kluczową cechą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest niewielki i zakończony ustnikiem.

Pracuje na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w innowacyjnych modelach potrafimy sami ustawiać. Przy wydechu nie ma oporu. W czasie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były bardziej intensywne. Miejmy na uwadze jednak, że chociażby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych winien być pod kontrolą doktora. Nie zawsze każdy spośród nas rozumie jak je dokładnie skalibrować i jak długo na nim ćwiczyć w czasie zajęć. Proponowane jest oczywiście wykonywanie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla dziewczyn rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeśli wybieramy polepszyć naszą kondycję oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wtedy trenażer medyczny winien być kupiony w profesjonalnym sklepie. Na 100% musi być automatyczny a my jako zawodnicy winni być pod kontrolą doktora. Trenażer do oddechu jest dostępny w supermarketach specjalistycznych. Różnią się funkcjami jak i wielkością, która może okazać się istotna przy jego doborze. Ważne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał nasze oczekiwania. Nie zawsze warto jest nabywać wybrany model, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.