Kategorie:

Maty z wypustkami na co zwrócić wyjątkową uwag przy robieniu zakupów?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Maty do akupunktury są przeznaczona do nacisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w zasadzie taką samą rolę jak przeprowadzany masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są modne już od około 7 tys lat i pochodzi z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na 100% nie zastąpi nam wizyty u specjalisty, ale wspomoże proces rehabilitacji. Maty do akupunktury możemy samodzielnie wykorzystywać w domu, jednak winniśmy wybrać takie, jakie będą dla nas doskonałe. Jak dobrać korzystne maty do akupresury? Na samym wstępie należy dodać, że wyróżniamy kilkanaście rodzajów mata do akupresury

  • mata z wypustkami https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 dla początkujących. Wypustki są umieszczone na macie w odstępach około 6 mm. Zrobione są one z materiału sztucznego, a ich końce są nieostre.
  • maty do akupunktury dla dziewczyn średnio zaawansowanych. Przede wszystkim wypustki które też są zbudowane ze sztucznego materiału są ostre i jest ich na macie o dużo więcej.
  • maty do akupresury dla dziewczyn zaawansowanych – wypustki w tym wypadku są zbudowane z metalu, lub plastiku. Są niesamowicie szeroko ulokowane, dzięki czemu możemy odczuć niezwykle głębokie uczucie podczas masażu.

Wypustki nigdy nie uszkodzą ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć tylko igieł, mogą być także wyposażone w plastikowe koła na jakich znajdują się wypustki. Dla dziewczyn pierwszy raz je stosujących mogą prezentować się przerażająco. Ale już po pierwszym masażu na takiej macie możemy zaobserwować jakie posiada pozytywne wyniki dla naszego zdrowia. Dodatkowe urządzenia. Jeśli chcesz poszerzyć swój zestaw do akupresury powinieneś kupić poduszkę do akupresury.

Polepszy ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto kupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obie mają ten sam rodzaj kolców dopasowany do naszych preferencji. Maty do akupresury mogą być wyprodukowane z plastiku lub gumy, jednak też mogą być pokryte tkaniną. Jeśli chcemy je wykorzystywać w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa liczbę ludzi to na 100% powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu oraz można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny idealnie sprawdzi się w użytku domowym. Ostatnim czasem szczególnie znane są maty naturalne czyli stworzone z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko uzależnione jest od tego na które części ciała ma być używana. Jeśli chcemy uciskać jeden konkretny punkt mata z wypustkami może być niewielka. Dzięki temu będziemy mogli ja zabrać ze sobą do pracy lub na wakacje. Nie musimy na niej tylko leżeć, możemy także siedzieć lub stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, dlatego istotne aby przed ich zakupem ustalić jakie części ciała mają być masowane. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same rezultaty terapeutyczne. Ich dobór winien być uzależniony tylko od naszych preferencji.