Kategorie:

Jak wyszukać odpowiednie stoły do rehabilitacji, aby świetnie się nam na nich pracowało.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Stoły do rehabilitacji to standardowe wyposażenie każdego salonu fizjoterapeutycznego. Bez niego ciężko nam będzie przeprowadzać zabiegi. Natomiast jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak aby zaspokoiły własne wymagania w 100%. Na samym wstępie należy zadać sobie zapytanie do jakich zabiegów będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich wykorzystanie.

Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako kozetki. Należy przeanalizować jaka grupa ludzi w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla niemowląt inne dla pań starszych. Stoły do rehabilitacji główny podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji kierowane są do salonów, jakie drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Posiadają one solidną i wielką konstrukcję, oraz rozmaite dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny lub w najbardziej rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na liczbę segmentów, z których składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ustawienia pozwala bowiem nam szerszy komfort i wygodę działania oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Stoły do rehabilitacji, jakie mają np 3 części regulowane pozwalają nam właściwsze przygotowanie pacjenta, oraz wielki komfort w momencie pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, jakie mają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo wygodne i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają też dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort pacjenta, ale też wycięcie na buzię w zagłówku. Jeżeli zabieg jest prowadzony na kręgosłup położenie pacjenta jest ogromnie istotne. Konstrukcja stołu jest także szczególnie ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeżeli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy gabinetami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przenieść. Kółka możemy blokować na chwila zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji mobilne- jak sama nazwa świadczy potrafimy je przewozić i zabieg przeprowadzić w mieszkaniu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich główną cechą jest niewielka waga, by łatwo się go przewoziło. Są one wykonane ze stabilnego antybakteryjnego materiału i bezproblemowo się je składa. Większość spośród nich posiada dodatkowe pokrowce, tak aby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji mobilne powinny być również bezpieczne w momencie zabiegu, zatem przed zakupem możemy dokładnie porównać modele.

Wybór na rynku jest faktycznie spory. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 możemy zakupić w doskonałych cenach, ale im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety cena będzie większa. Jednak wyselekcjonowanie dobrego modelu powinien być oparty o głęboką analizę wszystkich dostępnych modeli i rozsądnie przez fizjoterapeutę.