Charakterystyka współczesnej architektury spoglądając na historię. Wynikające podobieństwa oraz różnice.

Używamy dobrej jakości materiału PCV do tworzenia okien, co zapewnia kolejne korzyści, takie jak ciepło itp. Możesz wybrać nasze ładne ukształtowane okna rogu okiennego, które nadają im bardzo autentyczny wygląd.

Nowoczesna architektura zrodziła się pod koniec XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii oraz materiałów budowlanych oraz chęci oderwania się od historycznych stylów architektonicznych jak również stworzenia czegoś, co było czysto funkcjonalne i nowe.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z wykorzystaniem żeliwa, szkła płaskiego i żelbetu, ażeby wznosić trwalsze, lżejsze i wyższe konstrukcje. Proces odlewania szkła płaskiego został wynaleziony w 1848 roku, umożliwiając produkcję nader sporych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 roku Był dawnym przykładem budowli żelaznej i szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną a także metalową ścianą osłonową. Te zmiany razem doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o konstrukcji stalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, wzniesionego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna budowa wieży Eiffla, która była wtedy najwyższą konstrukcją na świecie, pobudziła wyobraźnię milionów wizytujących wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Opis  nowoczesnej architektury patrząc na historię. Wynikające podobieństwa  oraz różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy wykorzystał beton zbrojony żelazem, czyli beton zbrojony prętami żelaznymi, jako technikę budowy budynków. W 1853 r. Coignet zbudował pierwszą żelbetową konstrukcję, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Następnym istotnym krokiem naprzód było stworzenie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zaprezentowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wysokie budynki biurowe i mieszkalne były praktyczne. Inną ważną technologią dla nowej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło nieodłączne zagrożenie pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/