Wpływ okien na architekturę budynku. Jak wyglądało to kiedyś?

Czy oferujecie okna z potrójnymi szybami? Oferujemy najszerszy asortyment okien trójdzielnych każdej firmy, także do okien, jak i drzwi, w zależności od potrzeb.

Wpływ okien na architekturę mieszkania. Jak wyglądało to kiedyś? 

Architektura Rzymu na przestrzeni dziejów znacznie się rozwinęła od architektury dawnego Rzymu do włoskiej architektury nowoczesnej i obecnej. Rzym był kiedyś głównym jądrem architektury klasycznej na świecie, upowszechniając nowe formy, takie jak łuk, kopuła oraz sklepienie. Styl romański w XI, XII a także XIII wieku był również szeroko używany w architekturze rzymskiej, a następnie miasto stało się jednym z podstawowych ośrodków architektury renesansowej i barokowej. Pejzaż Rzymu jest również szeroko neoklasyczny.

W okresie Republiki Rzymskiej większość rzymskich budynków była wykonana z betonu i cegieł, ale od około 100 rpne oraz Cesarstwa Rzymskiego marmur a także złoto były szerzej wykorzystywane jako motywy estetyczne w architekturze Rzymu, szczególnie w świątyniach, pałacach, forach jak również budynki użyteczności publicznej ogółem. Większość budowli, podobnie jak w dawnych Atenach, miała kariatydy i atłasy podtrzymujące balkony tudzież konstrukcje, reprezentujące przeważnie stojące kobiety lub muskularnych mężczyzn. Kariatydy znalezione w starożytnej architekturze rzymskiej były przede wszystkim powieleniami greckich, podobnie jak na Forum Augusta. 

Świątynie rzymskie były zwykle wznoszone na wysokim podium. Mieli portyk i trójkątny fronton nad kolumnami. Rzymianie korzystali szczególnie z greckich klasycznych wzorców, ale także stworzyli nowy porządek złożony, który został użyty w Łuku Tytusa. Kopuły, sklepienia, aediculae  i kasetony były także popularnymi elementami architektury klasycznej a także cesarskiej. Koloseum jest najbardziej znanym przykładem dawnej architektury rzymskiej, lecz także Forum Romanum, Domus Aurea, Panteon, Kolumna Trajana, Rynek Trajana, Katakumby, Circus Maximus, Termy Karakalli, Castel Sant’Angelo, Mauzoleum Augusta, Ara Pacis, Łuk Konstantyna, Piramida Cestiusa i Bocca della Verità to popularne zabytki starożytne.

Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/